Zrcadlení hudby a poezie

Zrcadlení hudby a poezie

Klub a rádio Punctum spolu s labelem XION pořádají v pátek 12. února hudebně-literární poslechový večer s poetickým názvem Zrcadlení. Jeho součástí budou tři vystoupení spojující zvukové umění a poezii.

„Lze na sebe nahlédnout tak, aby člověk viděl, jaký skutečně je? Dokážeme upřímně popsat dění kolem nás, v nás? Pro někoho snaha samozřejmá, pro jiného naprosto cizí.“

Slova Tomáše Čady doprovodí hudba Aitchera Clarka, temný ambient a hlukové beaty pražské zvukové performerky kino.peklo splynou s poezií básnířky Kateřiny Matuštíkové. Třetím účinkujícím bude melodramatický projekt Imaginists Aleše Kauera, ve kterém osobitě zhudebnil básně Sergeje Jesenina.

„Před skládáním hudby […] jsem si detailně nastudoval životopis, včetně okolností vzniku jeho básní. Hledal jsem v knížkách, na netu i na YouTube, abych ve finále zjistil, že Jesenin mnohem více než klišé o básníkovi naplňuje klišé o rockové hvězdě; věčně na útěku, často namazaný, ženská zleva, zprava...“

Poeticky-hudební program doplní slovenský producent Fedor a v premiérovém dj setu se představí elektronicko-experimentální duo LOFN (Aitcher Clark a Anna Coranić). O vizuální stránku se postarají Taona a Primal Ritual.

Zrcadlení, Punctum – XION – FB Live, 12. 2. 21

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.