Prachatický festival v Kralově vile podruhé zpestří léto

Prachatický festival v Kralově vile podruhé zpestří léto Narativ Photo

Letní měsíce očekáváme s nadějí, že se zadaří alespoň s menšími festivaly podobně jako v uplynulém roce. A příprava některých projektů je již v plném proudu. V Prachaticích se připravuje druhý ročník akce Vivat Vila!, kterou založili k podpoře funkcionalistické architektonické památky Libor Staněk a Barbora Koritenská. Tentokrát se program uskuteční v dřívějším termínu, těšit se můžeme o víkendu 23.–24. července 2021. 

Čtěte také rozhovor s Liborem Staňkem.
Festival již zveřejnil větší část line-upu, objevuje se v něm třeba pražské trio Vložte kočku, které tak navazuje na loňské vystoupení Kaplan Bros, tedy jen bratrské dvojice z této sestavy. Dočkáme se i výrazných domácích kytarovek, mezi nimiž září jména jako Market, Dukla nebo Tamara. Poklidnější tempa loňského koncertu Billow by mohli nadcházející léto zastoupit shoegazoví Manon meurt. A podobně jako v prvním ročníku dává část programu prostor „alternativnějším“ směrům: od slovenského trapu Edova syna, přes eklektické zjevení Raptor Koch až ke špinavým punkovým rytmům sebranky Kurvy Češi a temnému ambientnímu folk rocku kapely Tábor

Vivat Vila! nabídne kromě koncertů i doprovodný program opět v historickém centru Prachatic. Ten zahrne výstavy, literární čtení, after party a další veselice. Postupně budou organizátoři zveřejňovat další jména, mezi hosty budou také publicisté Miloš Hroch a Karel Veselý a o umění přímo ve vile se postarají Tomáš a Barbora Přidalovi.

Vivat Vila! #2, Prachatice – Kralova vila, 23.–24. 7. 21

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.