Tradice a Transforma letos v Táboře

Transforma 24 Transforma 24

Transforma je zpět, ústředním tématem devátého ročníku je tradice. Během čtyř červencových dnů od 4. do 7. července čeká na návštěvníky 5 lokací, 6 scén a mnohem víc.

Zahájení proběhne ve čtvrtek v Křižíkově elektrárně vernisáží výstavy Čemu dáváme smysl podle sebe, tak žijeme, která se vztahuje k tradicím, přičemž zkoumá především způsoby a procesy jejich (de)konstruování. Podstatu, roli, význam, ale i dopady tradic (nejen) ve světle nynějších společensko-politických souvislostí uchopuje a přemýšlí nad nimi z různých pozic a úhlů pohledu.

Na vernisáž navážou hudební vystoupení v čele s českou premiérou keňského zpěváka a performera Kabeaushé. Neméně hudebně i vizuálně zajímavé budou také česká drag queen Miss Petty nebo táborská rodačka Josefina Dusk. Program v elektrárně uzavře Kewu, který stál u vzniku nebo významným způsobem ovlivnil chod důležitých českých projektů jako Unizone nebo Addict.

Hlavní hudební program proběhne tradičně jako každý rok v kulturně-komunitním centru Cesta. Na pěti scénách se objeví přes 60 hudebních umělců a performerů s důrazem na vyváženost rozmanitých směrů a přístupů nehledě na žánrové limity. Ze zahraničních hudebníků vystoupí třeba řecký Anatolian Weapons, egyptský 3Phaz, švédská Fågelle, americký Andy The Doorbum, švýcarští YC-CY, slovenští Berlin Manson nebo norský Sturle Dagsland. Českou scénu bude reprezentovat například sbor Lada, rapoví Obrben, snová Koruth či legendární Yukimura.

Transforma navazuje na místní silné kulturní podhoubí a jeho kreativní prolínání se širšími scénami z ČR i zahraničí. Organizátoři „nechtějí sázet na headlinery, ale na zajímavými osobnostmi a uskupeními tvořený organický celek.” Ten se má na Transformě úzce prolínat s geniem loci táborské Cesty, starého mlýna s tradicí alternativní kultury, který se stal hlavní festivalovou základnou.

Transforma 24, Tábor – různá místa, 4.–7. 7. 24

  vychází za podpory
  EEA and Norway grants
  Ministerstvo kultury ČR
  Nadace Český hudební fond
  NADACE ŽIVOT UMĚLCE

  Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.