Prahu přijedou rozebrat newyorští Zs

Prahu přijedou rozebrat newyorští Zs

Je možné, aby v dnešní době ještě někdo držel status newyorské avantgardy a neznělo to jako pouhé klišé? Zs k tomu mají velmi blízko. V současnosti čtyřčlenné kombo, pohybující se zcela volně na otevřeném poli hudebních forem, rozkládá tradiční kompoziční přístupy k nepoznání.

Jejich postupy připomínají vrcholící osmdesáté roky a skladatelské experimentování Glenna Brancy nebo Johna Zorna, to vše však Zs aktualizují a místo nostalgického ohlížení směřují sebejistě vpřed. Minimalistická kolovrátková kytara Patricka Higginse, ginsbergovské saxofonové kvílení Sama Himlera, nenapodobitelné vířivé variace bubeníka Grega Foxe a glitchující elektro ornamentika Michaela Behariea dohromady tvoří nespoutanou instrumentální bouři. Vloni v dubnu jsme je v aktuální sestavě mohli zažít v brněnské Praze, nyní se vrací do ČR se zcela čerstvou deskou Noth, která byla k dostání zatím jen na koncertech v rámci právě probíhající evropské tour.

V tandemu je doplní izraelští Wackelkontakt – výbušná směs zneklidňujícího vizuálního šumu a hlukové dekonstrukce s polámanými beaty slibuje připravit v žižkovském klubu Bike Jesus pořádně hutnou atmosféru. Očekávání jsou veliká, nepředpokládám nic menšího než jejich překonání.

Zs + Wackelkontakt, Praha – Bike Jesus, 7. 2. 17

TAG:

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.