Přehlídka MENU LABoratory v Pardubicích a v Hradci poodhalí možnosti současného audiovizuálního umění

MENU LABoratory MENU LABoratory

Nejenom v Praze se odehrávají pozoruhodné kulturní akce. Na to se snaží upozornit organizátoři MENU LABoratory, interaktivní přehlídky audiovizuálního umění, která zavítá do východočeských měst, Pardubic a Hradce Králové.

Akce, konající se už čtvrtým rokem, nabízí čtyřdenní program plný workshopů, výstav, zvukových a obrazových instalací, koncertů, performancí, přednášek, filmových projekcí či diskuzí nad aktuálními podobami vizuální kultury.

Hlavní část programu se uskuteční 5.–7. května v Pardubicích, v areálu Winternitzových mlýnů (jestli jste někdy chtěli vidět něco od Josefa Gočára, právě tady máte možnost). Akce odstartuje ale už 22. dubna v Hradci Králové, v Pilňáčkově továrně, dalším bývalém průmyslovém areálu.

Návštěvníci tu budou moct „rozvíjet své umělecké zájmy, experimentovat či setkávat se s předními českými i zahraničními umělci a jejich tvorbou. Pod vedením zkušených lektorů získají možnost ponořit se do zkoumání audiovizuální tvorby (např. field recordings, film, umělecká fotografie, zvukový hardware a software) nebo se seznámit se současnými trendy ve vývoji kultury, umění nebo občanského a uměleckého využití brownfields.“

V Hradci Králové bude čekat třeba workshop Kreatonu nazvaný „hrací stůl“. „Jde o interaktivní sestavu moderního hudebního hardwaru, MIDI kontrolerů, syntezátorů, samplerů, efektových procesorů či jednoduché verze thereminu, s jejichž pomocí si pod dohledem lektorů Martina Tvrdého a MaryC mohou účastníci složit vlastní skladbu.“ Další workshop Jana Kulky láká na experimentování s filmem. K tomu ještě hudba – britský hiphopový beatmaker a producent D’Anthony nebo DJs z pražského kolektivu WRONG.

Tři dny v Pardubicích budou hodně napěchované, zatím letmo zmiňme třeba showcase labelu Baba Vanga, nahrávací workshop s Ondřejem Ježkem a Federselem nebo koncerty Zagami Jericho, Lavry či Ondreje Zajace.

Pro kompletní program klikejte na stránky MENU LABoratory.

MENU LABoratory, Hradec Králové – Pilnáčkova továrna, 22. 4. 17
MENU LABoratory, Pardubice – Automatické mlýny, 5.–7. 5. 17

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.