Provokativní 18+ na Flédě představí nové album, již v sobotu osmnáctého

18+ 18+

Po necelém roce se do Česka vrací předáci amerického experimentu a čerstvého okultismu, dvojice hudebníků a vizuálních umělců Justin Swinburne a Samia Mirza alias 18+ přitom v Brně představí nové, opět zvukově radikální a textově výstřední album Collect. Jestliže loni bylo album slyšet živě v náznacích, tentokrát se ho na Flédě dostane plnými doušky. Směsice alternativního popu, která reflektuje současný hip hop a trap, se nabízí v sobotu 18. března. 

Novinka, druhá deska kalifornského dua, tentokrát vznikala na dálku. „Invazivním způsobem zkoumá vztah veřejného a soukromého v podobě nasamplovaných telefonních hovorů a osobních nahrávek prolínajících se skladbami,” uvádí ke genezi Collect brněnský klub, který se v rámci turné 18+ postará o jejich jedinou českou zastáku. „Výsledkem této snahy je syrový minimalismus, pomalé tempo, texty se sexuálním nábojem umocněné zastřenými hlasy. Vzniká záznam navozující pocit samoty v prázdné místnosti. Ve skladbách jsou použity a vrstveny nejrůznější zvuky od moderních přístrojů až po vytí psa.” Jako jeden příklad za všechny může posloužit skladba

Jako jeden příklad za všechny může posloužit skladba Drama, zde se střetává afektovaná ospalost, chytlavě zamlžené vokály a v hudební kompozici bezbřehé vrstvení. Níže pak klip dokládá, jak se mají 18+ k vizuálu.

AlterEcho ve spolupráci s Flédou přináší soutěž o dvakrát 2 vstupy. Stačí správně zodpovědět soutěžní otázku, která zní: V jakém českém klubu vystupovali 18+ naposledy? Přihlásit se lze do středečního večera s předmětem „18+ soutěž” na adrese Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. a mít krapet štěstí. Do zprávy prosím uveďte celé své jméno.

18+, Brno – Fléda, 18. 3. 17

 

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.