Puff Pieces zahrají už dnes večer na Sedmičce

Puff Pieces zahrají už dnes večer na Sedmičce

Nevíte, co se zbytkem neděle a pobýváte kolem Prahy? Vyrazte na Sedmičku, kde se představí americké trio Puff Pieces, před nimi zahrají čeští Kontroll s čerstvou deskou Květy.

Kytarista Puff Pieces Justin Moyer je hyperaktivní chlapík a výrazný muzikant, naposledy si ho možná pamatujete z Edie Sedgwick z legendárního labelu Dischord Records. Nebyl to ale jeho jediný projekt, hrál i v El Guapo (též Dischord), Supersystem (Touch and Go) a Antelope (Dischord).

Teď je členem tria Puff Pieces, které loni vydalo na labelu Lovitt debutové album Bland in D.C., a které nabízí snad tu nejzákladnější, nejprostší verzi post-punkového výrazu. Moyer zkoumal už v Antelope (a částečně pak v Edie Sedgwick) možnosti, kam až se dá při ořezávání zvuku rockového tria dojít – a v Puff Pieces došel nejdál. Kapela sype z rukávu geniálně primitivní – nemyšleno pejorativně – songy na dvou akordech, které se okamžitě přesunou do vaší paměti. Představte si pulzující mix PIL, Talking Heads, The Make-Up, Devo a Le Tigre – je to zkrátka chytlavé a jednoduché.

Puff Pieces si mimo jiné vezou na turné „nejočesanější“ bicí, jaké kdo kdy viděl: kopák, virbl a hajtku – to je celé. Konec. A stačí to.  

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.