Ranní cesta metrem pro romantiky. Dukla představuje novou skladbu, nezahálí ani Mayen

Ranní cesta metrem pro romantiky. Dukla představuje novou skladbu, nezahálí ani Mayen

Dukla, to je bokovka dvou členů Mayen s českými texty. Projekt Lukáše Vydry a Josefa Hradílka se mohl sice po loňské srpnové desce Vinohrady zdát jako uzavřená kapitola dlouhých letních večerů, ale opak je pravdou. Dukla totiž právě představuje nový singl I. P Pavlova. V posmutnělé skladbě navazuje na již očekávanou estetiku – dreampopově vyklidněné a příjemně tepající elegie rozervaných romantiků s poetickou duší, uzavřené toposem známých pražských míst.

Aktivity Dukly přitom neznamenají pauzu pro Mayen. Ani ti totiž nezahálí, jak dosvědčuje prosincový singl Gone. Předzvěst nového alba, které kapela nahrávala v Berlíně u Igora Brusa z Deaths a které vyjde zkraje tohoto roku, přináší určitou změnu typicky zasněného dreampopového zvuku a zároveň je jednou z nejosobnějších věcí, které dosud Lukáš Vydra pro Mayen napsal. „Je to můj asi nejosobnější song. I proto trvalo tak dlouho, než jsem ho mohl zpívat. Psal jsem ho v nejtěžším období svého života, kdy se rozpadal můj první dlouholetý vztah a nebylo v našich silách ho udržet, aniž by nás to oba nezničilo. A o tom to je. O ztrátě, sebezapření a dlouhý cestě ke smíření,“ říká.

TAG:

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.