Rituály a dunivé stěny hluku: Big Brave, My Disco a Brutus na lodi Altenburg

Brutus Brutus

Večer, jemuž budou dominovat řezavé kytary, drtivé bicí a všeobjímající temnota, připravuje promotérské uskupení Jednota v pražském přístavu alternativní hudby na lodi Altenburg 1964. V neděli 19. května se tu protnou tři turné, díky kterým zachytíme v Česku kapely z úplně odlišných koutů světa. 

Belgické power trio Brutus přiveze svou novou desku Nest, na vodě tak bude znít valivý postmetal i rock'n'rollové rytmy jako předehra k Besedě u bigbítu, kde je uvidíme v létě. Dvě kytary, zpěv a bicí, to jsou Big Brave z kanadského Montrealu. Po jejich loňském vystoupení v Underdogs' se vracejí do Prahy s novým albem A Gaze Among Them. Až z australského Melbourne přijedou My Disco, kteří u nás rovněž nehrají poprvé. Ale pro nadcházející koncert mají rovněž připraveno nové album Environment, jež vydali na labelu Downwards Records.

Tři zahraniční kapely podpoří domácí Five Seconds To Leave a Tosiro. První jmenovaná také nezahálela a dokončila novou, stylově rozmanitou desku Nina Who Wasn't. Dusný sludge pak můžete očekávat od aktuálního počinu Tosiro, kteří vydali čerstvou epickou čtyřskladbovou nahrávku Postila jen před několika dny.

Jednota na vodě feat. Big Brave, My Disco, Brutus, Five Seconds to Leave, Tosiro, Praha – Altenburg 1964, 19. 5. 19

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.