Jedinečný podzim s Jednotou v Praze i Neratově

Moin Moin foto: Jednota

Po roce se vrací tradiční akce promotérského kolektivu Jednota. Na předchozí události v Soulkostele, Kalvárii a polomské svaté Kunhutě v sobotu 23. září naváže na úpatí Orlických hor, v neratovském kostele Nanebevzetí Panny Marie.

Barokní stavba, jež vstala z mrtvých a v posledních letech se proslavila svou prosklenou střechou, opět slibuje unikátní prostor pro výjimečný večer hudby alternativních a experimentálních žánrů. Třiadvacátého září se zde představí například producent Eraldo Bernocchi alias SIMM se svou těžkotonážní dystopií, temné ambientní alterego Erika Skodvina Svarte Greiner či česká písničkářka Amelie Siba

Výše zmíněné doplní několik výrazných (svatých) trojic. Xiu Xiu, projekt Jamieho Stewarta, který na aktuální desku Ignore Grief přizval Davida Kendricka a Angelu Seo a spolu vytvořili pohlcující formaci plnou industriální tenze. Supersilent, improvizující matadoři ambientních a atonálních subžánrů. Dnes snad již maximálně sehraní Moin, projekt Joea Andrewse a Toma Halsteada (Raime, Blackest Ever Black), který táhne kupředu svým absolutním citem pro rytmus Valentina Magaletti a přináší hypnotický post-hardcore a do paměti navždy vypaluje vokální samply. Zahraniční line-up prozatím uzavírá egyptský producent 3Phaz, čerstvé jméno rytmické elektroniky a hudebník kombinující domácí žánry jako mahraganat a shaabi s grimem, dancehallem či  technem.

Komu by tato nálož interpretů nestačila, pro toho má terapeutická skupina pražských promotérů v nabídce koncerty dvou absolutních legend kytarové alternativy. Již v sobotu 2. září v klubu Underdogs připravují koncert slowcoreových Codeine a 1. listopadu přivezou po letech do Hybernie místní oblíbence Swans s novou deskou The Beggar. Čeká nás krásný podzim.

Codeine + Hameln, Praha – Underdogs, 2. 9. 23
Jednota Neratov: Supersilent, Xiu Xiu, Moin, 3Phaz, SIMM, Svarte Greiner, Neratov – Kostel Nanebevzetí Panny Marie, 23. 9. 23
Swans + Norman Westberg, Praha – Divadlo Hybernia, 1. 11. 23

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.