Sam Lee - The Ballad of George Collins Sam Lee - The Ballad of George Collins

Sam Lee, folkař a sběratel starých anglických písní, vydá v březnu nové album

Ne všichni ostrovní folkaři jsou kopií Glena Hansarda. Sam Lee na to šel z úplně jiné strany. Svůj debut Ground of its Own (2012) poskládal ze skladeb, které napsali muzikanti už dávno před ním. Lee se totiž věnuje sbírání tradiční britské a irské hudby, fascinuje ho zejména tvorba romských a irských kočovníků. Ti na území Velké Británie přinesli vlivy dalších světových kultur, na albu uslyšíte prvky židovské nebo indické hudby, stejně tak množství neobvyklých hudebních nástrojů.

Album nominované na Mercury Prize ukázalo, že Sam Lee ve své interpretaci přistupuje k dávným skladbám se ctí, ale zároveň originálně a kreativně. Nejinak tomu jistě bude i na druhé Samově desce, pojmenované The Fade in Time. Ta vyjde 16. března.

Společně s doprovodnou kapelou, s níž hraje jako Sam Lee and Friends, se hudebník českému publiku představil předloni na Colours of Ostrava nebo na Folkových prázdninách v Náměšti nad Oslavou. A my vřele doufáme v další uhrančivou návštěvu.

TAG:

Komentáře

vychází za podpory

EEA and Norway grants
Nadace Český hudební fond
Ministerstvo kultury ČR

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.