Triumph der Zerstörung Triumph der Zerstörung Edgar Schwarz

Schwarz a Šrámková: ostravská poetika v pražské Fotograf Gallery

Svéráznou poetiku moravské metropole představí pražská galerie magazínu Fotograf. Dekadentní a omšelé, nestylizované a přeci osvícené fotografie představí tvorbu Edgara Schwarze a Zuzany Šrámkové. Jeden je znám coby člen Schwarzprior a Wolf Trap, druhá coby členka At Bona Fide a jedna z pořadatelů Chee Chaaku. Obě výstavy budou trvat od 24. března, k vidění budou celý měsíc.

Schwarzovi bude věnován hlavní prostor pražské galerie. O jeho výstavě pojmenované Triumph der Zerstörung, která má charakter deníku a je příznačná užíváním polaroidu, uvádí anotace následovné: „Tyto technicky nekvalitní a sexuálně explicitní momentky nejsou nějakým domácím pornem, ale především manifestací libertínského životního stylu, při kterém jsou večírky i vztahy divočejší, ale díky tomu také tak intenzivní.” Přitom, podotýká kurátor Jiří Ptáček, ústřední témata jeho tvorby - lásku a intimitu –, bere absolutně vážně a nesmlouvavě. Znalcům Schwarzipror tady něco rezonuje.

O druhou část galerie se pak postará výstava Zuzany Šrámkové. Podobně jako Schwarzova výstava, také Spodní, odkazující na jméno ulice, kam se autorka přestěhovala, má charakter deníku. „Postupem času zde (…) jaksi mimochodem začala vznikat komunita umělců, hudebníků a náhodných kolemjdoucích. A právě život tohoto pestrého společenství, plný večírků, koncertů, alkoholu, ale i laskavosti, otevřenosti a mezilidských vztahů, zaznamenává Zuzana na svých fotografiích,” uvádí anotace výstavy. Genius loci současné Ostravy, na němž se osobní svět prolíná s tím veřejným.

Vernisáž proběhne tradičně o den dřív, ve čtvrtek 23. března od šesté večerní. Jak se na hudbě blízké sluší, doprovod bude zajištěn v podání Vellocet Roll.

Edgar Schwarz, Zuzana Šrámková, Praha – Fotograf Gallery, 24. 3. – 22. 4. 17

 

Komentáře

vychází za podpory

Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.