Noční jízda Vellocet Roll věští nové album

Vellocet Roll Vellocet Roll foto: Tomáš Novotný Jr.

Noční cesta opuštěnou dálnicí do podivuhodného baru k sobě samému. Vellocet Roll přichází po dvou letech od svého debutu s dvouskladbovým singlem Wanderers of the Dark / The Night is Silent Fragrant Oil Layer a výpravným, surrealným klipem. Pražská skupina tím předznamenává druhé album.

Psychedelický, úsečný post-punk rozšířený o freejazové rytmy, říká se neznalým o tvorbě Vellocet Roll, jejichž novinka je nazvána podle básně Maurice Blancharda, jednoho z oblíbených básníků a inspirací frontmana kapely Františka Převorovského. „Skladbu vnímám jako popis stavu, když chceš být pro někoho oporou, ale ten tě – přes všechny bariéry, co si kolem sebe staví a další pečlivě střežená tajemství – k sobě nepustí,“ objasňuje Převorovský, který je zároveň (vedle Štefana Cimy) podepsán také pod režií. Hrají Pavel Hortík, Ondřej Pěkný a Ford Capri ročník 81.

Zatím nepojmenované album vyjde v srpnu na Full Moon Foru.

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.