Schwarzprior vydávají debut IDDQD

Schwarzprior, foto Adam Holý Schwarzpriorfoto: Adam Holý

Děti se smyslem pro zvláštní krásu předesílají předčasný vánoční dárek. Ostravští Schwarzprior potvrdili naše dohady a jejich debut IDDQD, který byl předevčírem řádně pokřtěn v Praze, je oficiálně na světě. A trojice jej nabízí ke stažení.

IDDQD, mimo jiné také cheat ve hře DOOM zajišťující nesmrtelnost, vychází pod hlavičkou Polí5 a přináší dvanáct položek temné gotické dekadence, s jejichž produkcí pomáhal Moimir Papalescu. Album si můžete poslechnout na bandcampu, kde si lze nahrávku navíc v různých formách pořídit – zadarmo či za finanční přispění.

Schwarzprior tím tak završují úspěšných dvanáct měsíců, během kterých se jim dostalo možná mnohem více pozornosti, než sami očekávali. Vše začalo účastí v kontroverzním díle pořadu Tečka páteční noci po boku Vanessy a vyvrcholilo před pár dny nominací na objev roku v cenách Vinyla.

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.