Dekadence vs. post-rave: Schwarzprior a Lightning Glove v Brně

Lightning Glove Lightning Glove

Děti se smyslem pro zvláštní krásu z neutěšených špinavých ulic, v jejich společenské výpovědi definovali realitu třemi univerzálními tagy. Láska, smrt, chcaní. Schwarzprior jsme na podzim mohli zahlédnout jen na několika málo koncertech v Praze a Brně, v doprovodu nejedné domácí kapely vyhýbající se všedním vodám. Nejspíš poslední z jejich letošních vystoupení se odehraje 8. prosince v Kabinetu múz. Ostravskou dekadenci doplní pražské trio Lightning Glove, jež také za poslední půlrok vídáme živě jen zřídka. Momentální míří z olomouckého PAF právě do Brna, kde vystoupí se svou letošní deskou Irrelevant Dreams vydanou na progresivním elektronickém labelu NONA Records.

Pokud jde o brněnský Kabinet Múz, tam sezona zdaleka nekončí. Do Vánoc se ještě chystají dva koncerty zábavného domácího elektronického tria Midi Lidi, 12. prosince tu svůj nový projekt představí Katarzia s Pjonim (nedávno vyzpovídaní v našem rozhovoru) a den nato Bastl Instruments showcase v rámci edice Radio Wave Live Sessions. Už 6. prosince se spojí dvě výrazné písničkářské osobnosti, kdy na prknech Kabinetu zahraje Oldřich Janota a Martin Kyšperský se svými Květy.

Květy + Oldřich Janota, Brno – Kabinet Múz, 6. 12. 18
Schwarzprior + Lightning Glove
, Brno – Kabinet Múz, 8. 12. 18
Katarzia/Pjoni, Brno – Kabinet Múz, 12. 12. 18

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.