Schyluje se k dalšímu Soirée, multižánrovému večírku MeetFactory

Works by Gili Avissar Works by Gili Avissar

Otázka „co je to soirée” se před půlrokem rozléhala smíchovskou továrnou poprvé, nyní mají v MeetFactory jasno – večer v režii jejich galerijní dramaturgie nabízí vernisáž, live performanci a na závěr DJs. Soirée v MeetFactory uvede už ve čtvrtek Studies of an Alien Skin, Keplinger Universitaet anebo 64. 

Příslibem multižánrového večírku je vedle vernisáže výstavy Works by Gili Avissar také audiovizuální Studies of an Alien Skin. „Pulzující a fosforeskující kůže sepioly japonské pohybující se v rytmu hudebních impulzů v meditativní audiovizuální performanci,” uvádí pořadatelé k live performanci, která vyžaduje naprostou tmu a pokud možno co největší ticho a která představí skupinové dílo Tylera Friedmana (jindy zastoupeného švédským labelem Kontra-Musik), Judith Holzer a Andrease Greinera. Poslední jmenovaný je zároveň součastí kolektivu Das Numen, který v MeetFactory vystavuje v rámci výstavy Amplified by the Stillness. Během Soirée proběhne komentovaná prohlídka této výstavy.

Pro posluchače je Soirée zajímavé také vzhledem k live setu Keplinger Universitaet, za nímž stojí Armin Keplinger, další vystavující a Greinerův kolega. „Armin, velice produktivní multimediální umělec, který chrlí jednu nahrávku za druhou,” nese se v kuloárech továrny o tomto renesančním člověku a o jeho hudbě se říká následující: „Je to surový temný minimalistický industriál, basová hradba a berlínská škola par excellence.” Když k tomu přičteme set 64, alias Ondřeje Gerika, vychází nám z toho povinnost pro všechny uctívače Ankali a Räre parties v Praze. Vstupné také na druhé Soirée je zároveň volné.

Soirée #2, Praha – MeetFactory, 25. 1. 18

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.