Šestý ročník cen Vinyla zná své nominace, jsou rozkročeny od folku po elektronické experimenty

Šestý ročník cen Vinyla zná své nominace, jsou rozkročeny od folku po elektronické experimenty

Hudební ceny Vinyla, které bedlivě sledují trendy v rámci (nejen) alternativní muziky a postupně se etablovaly v respektované muzikantské ocenění, ohlašují nominace svého šestého ročníku. Sedmadvacet odborných porotců tradičně nominovalo své favority v kategoriích deska roku, objev roku a počin roku, z nichž vzešla finálová desítka jmen. Vítězové budou vyhlášeni 9. února 2017 na slavnostním večeru v pražském Lucerna Music Baru.

V kategorii deska roku se „utkají“ velkolepá kytarová Guru od Tomáš Palucha, křehká post-klasická/elektronická These Semi Feelings, They Are Everywhere od dné, elektronické šamanství Spells Sister/Body a nejdospělejší a nejucelenější nahrávka matadorů Midi LidiGive Masterpiece a Chance!

Objev roku vzejde z trojice OrientZagami Jericho Ghettoblaster. První jmenování přitom kombinují temnou elektroniku s kytarovou intenzitou, druhá zmíněná přináší kyberpunkovou dekadenci, ovlivněnou japonskou popkulturou, a třetí one-man projekt pak skrývá v noiserapovém oparu apokalyptické vize současné společnosti.

Počinem roku se stanou buď ironické aktivity anti-hiphopového labelu Opak Dissu, vyčerpávající a editorsky vypiplaná antologie Ultimate Nothing Oldřicha Janoty, či dramaturgicky důmyslné koncerty a workshopy v rámci průběžného showcase festivalu Itch My HaHaHa.

 

TAG:

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.