Showcaseový festival a konference Nouvelle Prague proběhne již tento týden

Nouvelle Prague 2014 Nouvelle Prague 2014

Blíží se termín druhého ročníku showcaseového festivalu a odborné konference Nouvelle Prague. Brány pivovaru Staropramen na Smíchově se otevřou delegátům od 8.30 již tento pátek 7. listopadu a dva dny naplní bohatý program pro hudební profesionály i návštěvníky koncertů.

Headlinery hudebního programu jsou belgičtí Balthazar a čeští Zrní, kteří představí svou novou desku Následuj kojota. Nouvelle Prague je zaměřen na zámořské kapely, přivítá tedy formace například z Austrálie, Kanady nebo Jihoafrické republiky. Oproti původnímu line-upu svou účast zrušili američtí Sun Club, jako speciální host festivalu však zahrají britští The Feud. Letos je na programu i česká scéna, kterou budou vedle zmíněných Zrní reprezentovat Vložte kočku, Nylon Jail, Please The Trees a Kittchen.

Významnou součástí showcaseového festivalu je odborná hudební konference, která nabídne diskusní panely s profesionály z oblasti hudebního managementu, promotérství a music businessu obecně. Program konference je otevřený širší veřejnosti se zájmem o tento obor, je však nutné si koupit delegátský pas.

Čtěte rozhovor s výkonným ředitelem Nouvelle Prague Štěpánem Suchochlebem a reportáž z loňského ročníku, podívejte se na fotogalerii.

Novinkou jsou letos také Ceny Nouvelle Prague, které se budou udělovat ve třech kategoriích. Jejich účelem je poukázat na významné počiny na domácí hudebně podnikatelské scéně nebo na osobnosti, které v daném roce přispěli k jejímu obohacení. Návrhy a závěrečné hlasování je v rukou delegátů (mimo těch, co se podílejí na organizaci Nouvelle Prague), kteří vyberou Venue roku, Počin roku a Osobnost roku. Ceny budou slavnostně uděleny v pátek ve 22.00 hodin v Paspově sále. Autorem cen je sklářský výtvarník Jan Huňát.

Vstupenky můžete zakoupit jednodenní za 270 Kč a dvoudenní na hudební program festivalu Nouvelle Prague za 370 Kč. Seženete je v síti Ticketsforpeople. V prodeji jsou i delegátské pasy pro zájemce o odbornou konferenci. Více informací naleznete na webu festivalu.

Nouvelle Prague, Praha – areál pivovaru Staropramen na Smíchově, 7. – 8. 11. 14

  vychází za podpory
  EEA and Norway grants
  Ministerstvo kultury ČR
  Nadace Český hudební fond
  NADACE ŽIVOT UMĚLCE

  Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.