Simple Minds se v únoru zastaví se svými největšími hity i v Praze

Simple Minds Simple Minds

Skotská kapela Simple Minds, kterou pamatujeme hlavně kvůli jejím hitům z 80. let, slaví už 35 let hudební kariéry, během které vydala studiových 16 alb. K této příležitosti jede turné, jež zahrne 28. února příštího roku i Prahu, kde Simple Minds vystoupí v Incheba Areně.

Jedna z věcí, na které cítím největší hrdost, je to, že se mě lidé ptají – o kterých Simple Minds mluvíte? O avantgardě, o art rocku, o pop kapele, a ambientu, o instrumentální kapele, o politické, folkové nebo stadionové kapele? Urazili jsme pořádnou cestu. Hrát všechny ty různé styly a zároveň být ryzími Simple Minds je úžasná věc,” říká frontman Jim Kerr ke stylu skupiny.

Simple Minds letos vydali kompilaci největších hitů Celebrate: The Greatest Hits +, jež obsahovala i dvě nové písně. V Praze zahrají v sestavě zpěvák Jim Kerr, kytarista Charlie Burchill, bubeník Mel Gaynor, klavesák Andy Gillespie a baskytarista Ged Grimes. Kapela také na jaře zmínila, že by příští rok mohla začít pracovat na novém albu. První singl Bloody Diamonds již má za sebou svou premiéru na britském BBC Radio 2.

Vstupenky na koncert v ceně 900 Kč plus poplatky seženete v sítích Eventim, Ticketpro a Ticketportal.

Simple Minds, Praha –Incheba Arena, 28. 2. 14

  vychází za podpory
  EEA and Norway grants
  Ministerstvo kultury ČR
  Nadace Český hudební fond
  NADACE ŽIVOT UMĚLCE

  Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.