Sklizeň: Acute Dose jsou metalisti

Sklizeň: Acute Dose jsou metalisti Martin Šťastný & Mina Dostal

V českých luzích a hájích se stále něco tvoří. A pak, Acute Dose jsou metalisti. A nebo ne? „Acute Dose nejsou metalová kapela a nikdy nebudou. Nasazení by měli, sice nejspíš jen pro ten klip, ale k čemu to je, když nevydrží headbanging ani minutu v kuse a pak se sesypou. Image byla povedená, o tom žádná. Frontman se na lekce tvářil chápavě, ale do pozice kraba se dostal jen jednou a to omylem,” říkají sami k novému videopočinu.

Ať už to vnímáme jako recesi nebo zoufalou snahu téhle kapely stát se druhými Kiss s trochou smrtonosného nádechu od blackmetalových sestav ze severu, hudebně naštěstí zůstávají v polohách těžko definovatelné kytarovky s plážovými vyhrávkami, houpavou basou a smyslným vokálním humorem frontmana Davida Pšenčíka. Kinga Kruleho pod peřinu neschovají. A když se podíváte pořádně, spatříte tam Antonia Banderase.

Kdyby to někdo stále nechápal, tahle podivná sebranka z Brna chystá nové album, které už má s Metal Gearem dva vydané singly a hotový setlist. Vlastně je pravděpodobně už hotové celé, jen nám ho ještě nechtějí pustit. Momentálně jsou Acute Dose na turné po Slovensku, Slovinsku a Maďarsku, takže aspoň na chvíli bude od nich pokoj. Kdyby je přece jen někdo chtěl vidět živě, tak nejdříve 23. února budou zpět v Čechách, a to konkrétně v Kopřivné ve SKI Resortu. Lyžovačka, to by jim šlo. Teda snad.

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.