Sklizeň: Acute Dose jsou metalisti Martin Šťastný & Mina Dostal

Sklizeň: Acute Dose jsou metalisti

V českých luzích a hájích se stále něco tvoří. A pak, Acute Dose jsou metalisti. A nebo ne? „Acute Dose nejsou metalová kapela a nikdy nebudou. Nasazení by měli, sice nejspíš jen pro ten klip, ale k čemu to je, když nevydrží headbanging ani minutu v kuse a pak se sesypou. Image byla povedená, o tom žádná. Frontman se na lekce tvářil chápavě, ale do pozice kraba se dostal jen jednou a to omylem,” říkají sami k novému videopočinu.

Ať už to vnímáme jako recesi nebo zoufalou snahu téhle kapely stát se druhými Kiss s trochou smrtonosného nádechu od blackmetalových sestav ze severu, hudebně naštěstí zůstávají v polohách těžko definovatelné kytarovky s plážovými vyhrávkami, houpavou basou a smyslným vokálním humorem frontmana Davida Pšenčíka. Kinga Kruleho pod peřinu neschovají. A když se podíváte pořádně, spatříte tam Antonia Banderase.

Kdyby to někdo stále nechápal, tahle podivná sebranka z Brna chystá nové album, které už má s Metal Gearem dva vydané singly a hotový setlist. Vlastně je pravděpodobně už hotové celé, jen nám ho ještě nechtějí pustit. Momentálně jsou Acute Dose na turné po Slovensku, Slovinsku a Maďarsku, takže aspoň na chvíli bude od nich pokoj. Kdyby je přece jen někdo chtěl vidět živě, tak nejdříve 23. února budou zpět v Čechách, a to konkrétně v Kopřivné ve SKI Resortu. Lyžovačka, to by jim šlo. Teda snad.

Komentáře

vychází za podpory

EEA and Norway grants
Nadace Český hudební fond
Ministerstvo kultury ČR

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.