Vrbenský zrod

Vrbenský zrod Marek Reinoha, Fajfr Štýl Fest

Vrbno pod Pradědem, budova bývalých skláren, kterou na jednu noc oživil nultý ročník Fajfr Štýl Festu. Přijíždíme na rozžhavený vrbenský plácek, cesta z Jihlavy byla po předchozí noci na Nulté generaci hodně vyjetá. Asi půlhodiny jen stojím na jednom místě a zdravím se se samými známými tvářemi. Takovou přátelskou atmosféru jsem zažila naposledy na Pelhřimovech a dává to smysl, většina lidí tady pravidelně Pelhřimovy absolvuje. Kvůli všem těm lidem, co přicházejí, nestíhám vnímat Dannyho na venkovní stage, omluva.

Flash the Readies jaksi nezvládli dojet, škoda. Pacino klasický nářez. Voda neteče, ale stojí. Stejně jako v bazénku za venkovní stage, kde se svlažilo nejedno spocené tělo. K Noir Voir jedno citoslovce: aaaah. Masáž. Z jemných poloh do noisu a zpět. Nové songy zní vyspěleji, než kdy jindy. Nedávno pokřtili vinyl, dejte si. Kittchen s Aid Kidem vytvořili ponurou a hlubokou atmosféru a strhli s ní všechny přítomné. Vyčerpalo mě to natolik, že si musím jít dát dvacet do auta. Bylo třeba nabrat síly před naším koncertem. Lowmoe. Hrálo se nám krásně a bylo to hodně lidmi, z publika šla nádherná energie. Když se sejde tolik známých, udělá to zkrátka svoje. Mezitím se spustil liják, který většinu z nás uvěznil ve vnitřním prostoru - ten toho obsahoval dost; stage, naproti ní bar (s tak kouzelnými cenami, jaké jsem dlouho nikde nezažila), zkušebnu lomeno backstage a dvě skejt rampy.

Noir Voir, Fajfr Štýl Fest, foto Marek Reinoha Noir Voir, Fajfr Štýl Festfoto: Marek Reinoha

Acute Dose tentokrát již se zdravým Davidem, který si rovnou hopsl Pospovi v županu na ramena, show toho kluka můžu. Ghost of You zní naživo nesčetněkrát líp než z nahrávek. Plusový body pro Štěpána Pařízka za zvuky, co tahal z mininovy a jeho flitrované triko (saténový plášť od Jirky Habarty stál taky za to). Na Killiekrankie jsem se těšila dost, škoda, že dojela jen jedna jejich polovina, která si to střihla s 1flfsoap, ti však Jirkovy intervence hodně přebili. Hudba utichla snad někdy v 5 ráno, pivka se dopila, kdo neměl karimatku si našel gauč, akorát skejtování nebralo konce a taky další a další "poslední" cígo při rozbřesku. Byla čest být u zrodu této nadmíru sympatické akce, vřelé díky a vřelé těšení na další rok.

Fajfr Štýl Fest #0, Vrbno pod Pradědem, 2. 6. 18

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.