Šlágry Semaforu opět oživnou. V Praze i v televizi

For Semafor For Semafor

Před pár lety Semafor slavil padesát let, což dalo vzniknout osobité kompilaci, na níž si hity Jiřího Suchého a Jiřího Šlitra vzal po svém výkvět české alternativní scény. Z pražské Krymské ulice se budou linout tóny živě i k televizním divákům kanálu ČT Art ještě letos, 6. září.

Pořad Kabaret For Semaforzúročí spontánní zájem mladších autorských hudebníků o tvorbu Jiřího Suchého a Jiřího Šlitra. Nejde jen o to, že hrají a zpívají jejich písně: snad ještě podstatnější je, že tu lze vycítit návaznost na semaforského ducha, tedy ambici vtělit do písniček hravost, prizma poezie, češtinu na elitní úrovni a rozkmit mezi ironickým a sentimentálním,“ uvádí se na stránkách ČT. Přiznačně se tak předvedou hravé projekty, jmenovitě kupříkladu Petr Nikl, Květy, Zrní anebo Kazety. „Místem koncertního happeningu budou prostory v Krymské ulici v pražských Vršovicích, tedy prostředí, které je pro většinu těchto muzikantů velice přirozené. V podnicích, klubech i zákoutích Krymské ulice vznikne několik improvizovaných pódií, u kterých se budou moci diváci zaposlouchat do legendárních i méně známých písní v novém podání.

Leták k akci, která začne v sobotu o osmé večerní v Krymské a vzápětí také na obrazovkách, je vyvěšen níže.

Kabaret for Semafor Kabaret for Semafor

Komentáře

vychází za podpory

Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.