Slet bubeníků dnes odstartuje, s Kamilou Kamou budou koncertovat celý listopad

Kamila Kama Kamila Kama

Již čtrnáctý ročník Sletu bubeníků odstartuje dnes v samém cípu severních Čech, v malebném krkonošském prostředí Smržovky. Letošní program Sletu přitom má být v mnoha ohledech jiný než předchozí, vévodit mu totiž budou chorály. V rámci dvouhodinových vystoupení zazní inspirace gregoriánským chorálem a husitskými písněmi, rytmické orgie posílí mužské hlasy sboru Affetto a především hvězda sletu – izraelská zpěvačka Kamila Kama. Kromě ní se ovšem lze těsit dále třeba na Alexe Bershadského, Pavla Koudelku, Tomáše Reindla či Miroslava Šonku.

„Již dlouho mi v hlavě zní kombinace silných, hřmotných, polyrytmicky komponovaných a žánrově neurčitých bicích partů hraných převážně na evropské bicí nástroje, spolu se zpěvovými party z dob, kdy vznikalo evropské hudební povědomí, s gregoriánskými chorály s jejich duchovním rozměrem v kombinaci s bojovně působícími husitskými písněmi,” uvádí inspirace pro letošní ročník umělecký vedoucí festivalu Pavel Fajt, osobitý bubeník a každoroční vystupující. Slet bubeníků proto letos přijme podtitul Ktož sú boží bubeníci. „Válečné hordy husitů a táboritů, jejich touha a nadšení po změně tvořily dějiny. Bojové písně husitů před každou bitvou otřásaly sebevědomím nepřátel a pomáhaly jím vítězit. Tyto písně zazní ve velmi netradičních, bubnových aranžích na letošním Sletu.”

Kde Slet začal, tam se také završí. Jen pár kilometrů od Smržovky se odehrají poslední dvě vystoupení v Novém Boru. Opomenuta ale nebude ani Plzeň, Praha, Brno či Uherské Hradiště. Úplný a ucelený výčet vystoupení naleznete stejně jako zbylé podrobnosti na stránkách Sletu bubeníků

Slet bubeníků, různá místa, 8.–25. 10. 15

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.