Stoned to Death u Rella: Naděje v temných časech

Shakali Shakali Stoned to Death

„Hluboká meditace na nebeská témata, která se točí kolem obřadního javánského metalofonu, sinusoid a nádherných hydrofonních nahrávek pořízených za nejtemnější noci v roce. Jedna z nejčistších, nejvíce pohlcujících desek z edice Good Morning Tapes, jaká kdy vyšla, vřele doporučená milovníkům čehokoli od Alice Coltrane po Tomoko Sauvage,” komentuje server Boomkat poslední album Aurinkopari finského hudebníka Sima Hakalista. Producent vystupující pod aliasem Shakali žije a tvoří poslední roky v Brně, kde v pátek 26. ledna pokřtí nový sedmipalcový release.

Křest proběhne v pražírně Rello, sympatickém prostoru známém uvolněnou, komunitní atmosférou, který v minulosti hostil například americké duo MSHR či Davida Terryho. Nyní se zde představí hned tři projekty vydávající hudbu u Stoned to Death. Kromě již výše zmíněného Shakaliho vystoupí také Jan Tomáš jako Sítě a dvojice Jasnovidec. „Oba máme improvizaci v hudbě rádi, a zdá se, že nám vyhovuje i ve společném hraní,” říkají Michael Nechvátal a Daniel Jakeš v našem rozhovoru k desce Úvahy zvířete. Své improvizační zkušenosti rozšíří v pátek o kolaboraci s Járou Tarnovskim (Gurun Gurun, Wabi Experience), se kterým také chystají novou nahrávku u výše jmenovaného eklektického labelu.

Není moc důvodů, proč trávit leden v Brně, pofel u Rella s dobrou hudbou může být jeden z nich.

Stoned to Death: Shakali + Jasnovidec + Tarnovski + Sítě, Brno – Rello Il Torrefattore

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.