Subject Lost vydává Expo Novu, nekonečné putování vesmírem

Subject Lost Subject Lost

Ostravský DJ a pochmurný elektronický kouzelník Subject Lost vydává přesně za týden svou druhou dlouhohrající desku Expo Nova. Více než rok trvající tvůrčí práce se přetavila do čtyř desítek skladeb, z nichž deset vybraných a tematicky zapadajících vytvoří konceptuální kostru studiové dvojky.

Subject Lost nás vezme na existenciální galaktické putování, mající kořeny v jeho dětských fantaziích. „Expo Nova je fiktivní kosmické plavidlo, které dokázalo jako první překročit rychlost světla. Krátkou povídku o téhle lodi jsem kdysi napsal jako kluk. Zkušební let se ale nevydařil, jelikož při vstupu do hyperprostoru už nebyli schopni loď zastavit, a museli tak putovat rychlostí světla navěky, bez možnosti záchrany. Deska je pojatá jako jejich příběh, plný melancholie a naléhavosti,“ osvětluje rámec alba.

Expo Nova bude ve vesmíru odhalovat také nové zvukové světy, alternativy k zaběhlému rukopisu. „Chtěl jsem udělat desku, která už nebude jen pokračováním mého zaběhnutého zvuku, chtěl jsem vytvořit něco naprosto nového, ne kopírovat sám sebe,“ vysvětluje Subject Lost a přibližuje i cestu k vlastní žánrové škatulce: „Původně jsem začal dělat na technu, pak čistě na post-rockové desce a nakonec jsem došel k blíže nespecifikovanému zvuku...Ten bych popsal jako spacetronica.“ Co si pod ní představit? Kombinaci IDM, drum'n'bassu, post-rocku a techna zabalenou do specifických hrátek se syntezátory a ruchy.

Expo Nova vyjde 20. října, a to na vlastním hudebníkově příznačně pojmenovaném labelu The Little Universe. DIY ve všech ohledech. S ukázkami skladeb nás Subject Lost bude nejspíše napínat až do data vydání, čekání si však můžete zkrátit obsáhlým archivem šuplíkového materiálu, který elektronik v nedávné době pootevřel. A pokud jste se dosud nestihli seznámit s loňskou Made of Numbers, která nás pohltila, můžete si vzájemně podat ruku zde.

Subject Lost – Expo Nova Subject Lost – Expo Nova

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.