Sundays on Clarendon Road vydávají Solid State – desku o konci světa, která se dá sníst

Sundays on Clarendon Road Sundays on Clarendon Road Karolína Ketmanová

Sundays on Clarendon Road alias pražské duo Jana Tůmy a Jonáše Zbořila vydává své druhé album. Vypráví o euforii z narození i o strachu z konce a vychází jako instantní polévka. Solid State se začalo rodit v roce 2017 se ve zkušebně pražských SoCR začalo rodit Solid State, album ovlivněné rodičovstvím, klimatickou změnou a pocitem úzkosti z budoucnosti.

„Dlouho to vypadalo, že jako kapela to máme za sebou. Měli jsme spoustu osobních záležitostí, od narození dětí až po řešení pozůstalostí,” říká Jonáš Zbořil. Nová hudební inspirace, která přišla těsně před kapelním rozpadem, nakonec paradoxně vzešla z potřeby vyrovnat se s velkými změnami v životě i ve světě kolem. „Velkou inspirací pro nás byla klubová scéna a klasiky jako je třeba Burialovo Untrue,” vysvětluje Jonáš Zbořil, „hodně nás ovlivnil i rap a tučnější beaty. Snažili jsme se být radikální, akustiku vyměnili za elektrickou kytaru s efekty, přidali autotune, vokodéry, twostepové rytmy. Zároveň zůstáváme rozněžnělí a emocionální – tak, jak nás někteří milují a jiní nenávidí.”

Druhé album vychází u nezávislého komunitního labelu Bad Names. „Všichni jsme jako rodina. Tomáš i Aneta (Margo) nám celé dva roky pomáhali tvořit Solid State. Aneta přispěla i vokály, Tomáš baskytarou. Bez Bad Names bychom už určitě nebyli. Jsme pyšní, že jsme názvem kapely inspirovali jméno celého labelu,” říká Jonáš.

Album, které jde sníst Album Solid State vychází pouze jako instatní polévka. „Hudební průmysl se fetišizoval a nechává za sebou ohromnou uhlíkovou stopu. Vinyly jsou zbytečné objekty, nemluvě o obrovských emisích streamování. Zní to absurdně, ale vydat album jako instantní polévku je v dnešní době vlastně daleko rozumější volba,” říká kytarista kapely Jan Tůma, který se profesionálně zabývá životním prostředím a uhlíkovou stopou lidstva. „Navíc až jednou bude svět v koncích, oblíbené vinyly si s sebou do obecního bunkru neponesete. Ale polévka Solid State vám přijde vhod.”

    vychází za podpory
    EEA and Norway grants
    Ministerstvo kultury ČR
    Nadace Český hudební fond
    NADACE ŽIVOT UMĚLCE

    Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.