Svěží vlna z Hané. Energičtí krasik vydávají EP

Svěží vlna z Hané. Energičtí krasik vydávají EP

Když se v květnu tato olomoucká formace ukázala se singlem GoGoGirl, očekávali jsme i další brzké shledání. Stalo se. Krasik představují čerstvě vydané EP When the Night Turns into Day, na kterém uslyšíte hned tři zbrusu nové songy.

Odrazovaným můstkem k novým písním byly pozůstatky práce z doby Marka Pavliše alias Krasíka, kdy ještě hrál společně s kapelou Skydive. „Nevydaných písniček mám celkem hodně. Tenkrát úplně nepasovaly do toho, co jsme se Skydive hráli, ale věděl jsem, že mnohé ze songů chci rozvinout a hrát. Správný čas přišel až později,“ říká.

EP When the Night turns into Day je jedna velká kooperace za půlrok společného hraní spolu s kytaristou Martinem Kudlou (No Distance Paradise), Jiřím Hřivnou (basa, mix) a Matějem Zemanem (bicí). „Hraní bylo celkem intenzivní, protože jsme předem věděli, že se Martin zřejmě brzy přestěhuje za prací do Prahy. A když se rozhodl na delší čas odejít z Olomouce i Jirka, bylo jasné, že teď stihneme nahrát tři songy. Přesto to byl supr inspirativní půlrok. Z oněch tří písniček máme radost,“ dodává Krasík.

Inspirací alba, které se světu ukázalo 12. listopadu, byl obraz od Renée Trnkové „Když se noc mění v den“. Album si můžete poslechnout na hudebních platformách Spotify, Deezer, Apple Music nebo na Bandcampu.

TAG:

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.