Sziget zve na prázdniny s Florence and The Machine, Alt-J či Kasabian

Florence   The Machine, foto Tom Beard, myspace.com/florenceandthemachine Florence The Machinefoto: Tom Beard, myspace.com/florenceandthemachine

Sice už zcela neplatí, že bychom na živá vystoupení některých velkých jmen alternativního popu museli jezdit do zahraničí, ale přesto maďarský festival Sziget nabízí lákadel více než dost. Jde totiž o jeden z největších evropských festivalů ověnčených i cenou nejvyšší a trvá celých sedm dní, během kterých je na ostrově Óbudai na Dunaji veselo nejen díky účinkujícím kapelám. Sziget nabízí bohatý doprovodný a zábavný program, divadla, cirkus a nepřeberné možnosti gastronomie a ubytování.

Dramaturgie letos sáhá po znovu oživeném Robbiem Williamsovi, britské alt popové divě Florence Welch (and the Machine) a ostrovním vývozním artiklům jako jsou Alt-J a Kasabian, pódiové jistoty se slušnými posledními nahrávkami v arzenálu. Ani éra kytarovek, zdá se, ještě neskončila, na své si přijdou i příznivci amerických Kings of Leon a britských Interpol. Řady hrdinů „NME scény“ přezdívané „indie rock“ doplní také Foals a The Maccabees. Zkrátka však nepřijdou ani milovníci pop elektroniky, jimž budou kázat Major Lazer (hostem festivalu je rovněž, o ten velký hit tak nejspíš nepřijdete) nebo SBTRKT.

Sziget zdaleka není jen o hlavních hvězdách, svůj prostor tu mají také další žánry, ať už je to balkánská dechovka (Goran Bregović) nebo hudba pro náročnějšího posluchače (Asaf Avidan) či tvrdší kytary (The Gaslight Anthem). Jemnější duše potěší třebas José González. Českou scénu mimochodem letos budou reprezentovat brněnští Ghost of you, kteří vyhráli soutěžní klání právě o možnost představit se na Szigetu mezinárodnímu publiku.

Sedmidenní permanentku zahrnující kempovaní nyní pořídíte za 249 eur, v prodeji jsou i pětidenní jednodenní vstupenky. Více informací o programu a vstupném naleznete na webu festivalu.

Sziget – Island of Freedom, Budapešť (HU) – ostrov Óbudai, 10. -17. 8. 15

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.