The Antlers míří do Prahy, představí novou desku

The Antlers The Antlers

Za dva měsíce vydají The Antlers svou pátou desku, za dalších pár měsíců se poprvé ukáží Česku. Svou cestu The Antlers, kteří si vzali své jméno ze skladby The Microphones, svým způsobem završují, říká doprovodná zpráva. Zvěsti dále naznačují, že na novince jsou brooklynští rockeři ještě klidnější, blíže soulu. Své o tom říká také první singl, který je možné zhlédnout níže a z něhož je patrné také výrazné zastoupení dechů.

K inspiraci muzikanti hovoří jasně: „Byli jsme úplně posedlí několika staršími deskami - Journey In Satchidananda od Alice Coltrane, The Black Saint And The Sinner Lady od Charlese Minguse a Bitches Brew od Milese Davise,“ uvádí za všechny zpěvák Peter Silberman. „V kontextu začátku nahrávání představovaly takřka duchovní sebereflexi, opakování témat fugy a svobodu použít prostý objev jako konečné dílo. Chtěli jsme se spojit s humanitou hudby minulosti. Zachytit půvab a srdce, které jsou v těchto vystoupeních.

Jak se to The Antlers vydařilo, to budeme mít šanci zjistit už brzy. Familiars vychází 17. června. Lístky na jejich pražské vystoupení, které zatím nejsou k mání, by měly vyjít na 350 Kč.

The Antlers, Praha – Lucerna Music Bar, 16. 10. 14

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.