The Notwist se vrací, v únoru vydají nové album. Poslechněte si titulní píseň

The Notwist The Notwist

Zásadní jméno německé alternativní scény, kapela The Notwist, se po pětiletém tichu po pěšině znovu hlásí o slovo. Tvůrčí přestávku ukončí nová deska Close to the Glass, která vyjde v Evropě 24. února příštího roku. Jako předzvěst si můžeme poslechnout titulní skladbu.

The Notwist vyrazí pochopitelně také na turné, českým fanouškům budou nejblíže 25. ledna ve Vídni, 26. února v Berlíně a 12. dubna v Linci.

Indie rock a elektroniku kombinující The Notwist vznikli v období těsně před pádem Železné opony. V počátcích se jejich zvuk opíral především o post-hardcorové postupy, teprve s deskou Shrink (1998) se ponořili do vod přístupnější kytarové muziky, elektroniky a post-rocku. Za jejich nejzásadnější a nejoceňovanější počin je považováno album Neon Golden (2002), s nímž poprvé výrazně nakročili z německých klubů do světa. Doposud posledním studiovým albem je deska The Devil, You + Me z roku 2008.

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.