Třicet let Uni, deset Fullmoonu. Společná oslava proběhne v pražském Kaštanu

Kittchen Kittchen

Hudební magazíny se spojily při pořádání festivalu s unikátními vystoupeními Meat-House Chicago I.R.A. nebo Phila Shoenfelta. Festivalem UNIMOON se rozhodli sdělit, že mezi časopisy neexistuje konkurenční řevnivost. Jednodenní hudební festival UNIMOON proběhne na třech scénách v pražském Kaštanu v sobotu 12. září. Návštěvníky bude čekat bohatý zejména hudební program včetně několika velmi raritních vystoupení. Vystoupí: Meat-House Chicago I.R.A., Phil Shoenfelt & Dim Locator, feat. Kristof Hahn (Swans), Tomáš Palucha, Stinka, Kittchen, Jan Fic, Žofie Kabelková, Jana Šteflíčková, Band of Heysek, The Group a Divadlo Čučka.

„Uspořádat společnou akci bylo naprosto logické, oba časopisy spojuje nejen snaha o kvalitní kulturní žurnalistiku, ale také otevřenost vůči žánrům a jiným kulturním formám. A ostatně, co si budeme povídat, jako podstatně ,mladší’ toho Full Moon od UNI docela dost ,okoukal’. UNIMOON tedy bereme nejen jako společnou akci se spřízněným médiem, ale také coby jistý hold těm, kteří jsou ve hře podstatně delší dobu,” uvádí Michal Pařízek, šéfredaktor magazínu Full Moon.

Scéna Za Kaštanem, určená pro početnější hudební uskupení, představí vedle pozoruhodných zástupců alternativní scény, souborů Tomáš Palucha a Stinka, také dvě hlavní hvězdy festivalu, jejichž vystoupení na UNIMOONU budou zcela výjimečná. „Jsme moc rádi, že na naše pozvání pozitivně zareagovala absolutní legenda českého hardcoru Meat-House Chicago I.R.A.," říká Ondřej Bezr a dodává, „v 90. letech patřila k tomu nejoriginálnějšímu, co bylo možno na domácí scéně slyšet.”

Festival UNIMOON nabídne návštěvníkům veškerý komfort kulturního centra Kaštan včetně zahradní restaurace, dvou barů a kavárny Únik.

UNIMOON, Praha – Kaštan, 12. 9. 20

TAG:

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.