Tvrdý/Havelka Tvrdý/Havelka Libor Galia

Tvrdý/Havelka se připomínají soundtrackem k divadelní hře

Když Martin Tvrdý a Václav Havelka jako duo Tvrdý/Havelka předloni překreslili do elektronických kontur zásadní písně českého undergroundu (například Filipa Topola či Dr. Max), byl to jeden z nejdiskutovanějších českých počinů toho roku. A zdá se, že jedním uzavřeným projektem jejich spolupráce nekončí a čas od času se budou připomínat.

Tak jako to činí nyní, kdy na bandcampu zveřejňují soundtrack k divadelní hře Kámen, uvedené loňského roku v Národním divadle v režii Michala Dočekala. Příběh rodiny, která se po pádu Berlínské zdi vrací do svého rodného domu, aby zde místo klidu nalezla své vlastní skryté démony, doprovodil Martin Tvrdý celkem 11 skladbami, které svou abstrakcí, zahrnující elektroniku, klavír, saxofon a jiné občasné nástroje, podporují dusnou a tíživou atmosféru ožívajícího domu. V písni poslední pak Václav Havelka zapěje verše básníka Paula Celana.

Komentáře

vychází za podpory

EEA and Norway grants
Nadace Český hudební fond
Ministerstvo kultury ČR

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.