Tvrdý/Havelka se připomínají soundtrackem k divadelní hře

Tvrdý/Havelka Tvrdý/Havelka Libor Galia

Když Martin Tvrdý a Václav Havelka jako duo Tvrdý/Havelka předloni překreslili do elektronických kontur zásadní písně českého undergroundu (například Filipa Topola či Dr. Max), byl to jeden z nejdiskutovanějších českých počinů toho roku. A zdá se, že jedním uzavřeným projektem jejich spolupráce nekončí a čas od času se budou připomínat.

Tak jako to činí nyní, kdy na bandcampu zveřejňují soundtrack k divadelní hře Kámen, uvedené loňského roku v Národním divadle v režii Michala Dočekala. Příběh rodiny, která se po pádu Berlínské zdi vrací do svého rodného domu, aby zde místo klidu nalezla své vlastní skryté démony, doprovodil Martin Tvrdý celkem 11 skladbami, které svou abstrakcí, zahrnující elektroniku, klavír, saxofon a jiné občasné nástroje, podporují dusnou a tíživou atmosféru ožívajícího domu. V písni poslední pak Václav Havelka zapěje verše básníka Paula Celana.

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.