Víkend v Praze patří festivalu United Islands

Včerejší klubovou nocí započal 12. ročník festivalu United Islands of Prague, který se rozprostírá na vltavských ostrovech s hlavní scénou v Kinského zahradě pod Petřínem. Páteční patnáctou hodinou začíná program na open airových pódiích, kluby však budou festivalem žít dále. Po venkovních koncertech v nich totiž pokračují afterparties. United Islands se letos chlubí největší rozlohou svých stanovišť a pódií, ta zabírá celkem 100 000 metrů čtverečních, na kterých vystoupí více než 150 hudebních kapel a projektů. Do třídenního veselí se zapojilo 16 pražských klubů, open airové jádro festivalu pak tvoří pět pódií. Vedle hlavní scény se nachází další stage na Kampě pod dramaturgickou taktovkou Radia 1, na Střeleckém ostrově se o svá pódia starají jazzová sekce Českého rozhlasu a Rádio Wave a nakonec novinka letošního ročníku, Excelent Urban Stage, sídlí na Dětském ostrově.

Hlavní hvězdou festivalu je bezpochyby britský zpěvák a producent elektronické hudby East India Youth, který má zářez v podobě nominace na prestižní cenu Mercury Prize za debutové album Total Strife Forever. Do Prahy však tentokrát přijíždí s novou deskou Culture of Volume, kterou vydal v dubnu. William Doyle, jak zní jeho občanské jméno, se tak do naší metropole vrací po sedmi měsících od loňského koncertu v Paláci Akropolis, kdy rozehříval zimní sezonu pro festival Spectaculare. Ze zahraničí dále přijedou na United Islands například britská pop kytarovka Crash Islands nebo holandská psychedelická blues rocková sestava Birth of Joy.

Pražské ostrovy zaplní převážně české a slovenské kapely vybrané podle několika různých dramaturgií od mainstreamovějších jmen, přes hvězdy lokálního alternativního popu v čele se Zrní, Ille či Ghost of you až po osobité „folkařské“ zjevy jako je Mucha, Katarzia či DVA. Rozptyl mezi žánry a přístupy ilustruje účast kapel jako Monkey Business, PSH, Midi Lidi, Lenka Dusilová s Baromantikou či duo Tvrdý/Havelka.

Doprovodný program festivalu zahrnuje interaktivní hry, sportovní atrakce, workshopy, divadlo, tanec, procházky Prahou a zábavu pro rodiny s dětmi. Vstupy na všechny koncerty a aktivity je zcela zdarma.

United Islands of Prague, Praha – vltavské ostrovy a další místa, 19.–20. 6. 15

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.