Ukrajinské divadlo DAKH a kapela DachaBracha přijedou do Prahy s hudebně-divadelním představením

DachaBracha DachaBracha

V rámci mezinárodního divadelního festivalu Pražské křižovatky se u nás už ve středu večer představí ukrajinské divadlo DAKH. Přijede s exkluzivním představením Sny o zapomenutých cestách. Podle organizátorů „představení radikálního avantgardního kyjevského divadla DAKH vystavená ze střípků Shakespearova krále Leara, Dostojevského Idiota, Gogolových Mrtvých duší a filmu Jima Jarmusche s Tomem Waitsem doslova vybuchují v opulentní rej barev, světel, bizarních kostýmů a hudby.“

A zejména ta hudba je důležitá, neboť ji bude mít na svědomí kapela DachaBracha. Je to podmanivá čtveřice v nepřehlédnutelných kostýmech, která vytváří originální pojetí world music. Kombinuje ukrajinské lidové písně s vlivy z celého světa a zařazuje do své tvorby všemožné tradiční hudební nástroje (třeba i australské didgeridoo).

S DachaBracha jsme si loni na podzim popovídali. O folklóru, o ukrajinské hudební scéně a trochu i o politické angažovanosti v umění.

Vstupenky můžete koupit na stránkách Národního divadla. A nezapomeňte si prohlédnout kompletní program, ať vám neuniknou ani další chystané lahůdky. Kdy jste byli naposledy v divadle?

Sny o zapomenutých cestách (Divadlo DAKH + DachaBracha), 5. 10. 16, Praha – Nová scéna Národního divadla

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.