Umění opět oslaví narozeniny v brněnské Praze

Ján Boleslav Kladivo Ján Boleslav Kladivo

Rok se s rokem sešel a celosvětové oslavy umění jsou tady znovu. Před více než milionem let hodil pravěký člověk suchou houbu do nádoby s vodou a tím prý všechno začalo. Tak pravil 17. ledna 1963 Robert Filliou, člen uměleckého hnutí Fluxus a od té doby umění slaví narozeniny na mnoha místech po celém světě. Jako vždy se zapojí se i brněnský kulturní prostor PRAHA, který připravil k této příležitosti bohatý program.

Představí se tu slovenský hudebník Ján Boleslav Kladivo, jehož písně vás snad „přinutí přestat tancovat“. V lednu před rokem vydal své šesté studiové album Matterhorn a pro letošek chystá novinku Magnetische Welle. Na kytaru a barytónovou baskytaru mu k tomu bude notovat Kamil Grebeň. Ze zcela jiného hnízda se pak vylíhne výstup electro-rapové crew PTAKZ, holek a kluků spojených například s projektem Edoshův Kur-ník. Nakonec si PRAHA pozvala také spisovatele, učitele a autora divadelních her Ladislavu Čumbu, jehož stále aktuálním dílem je humoristický román Wittgensteinova kniha faktů.

Art's Birthday 2018, Brno – Praha/Fórum pro architekturu a média, 17. 1. 18

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.