Unikátní audiovizuální festival Lunchmeat zavelí „Pozor!“ už tento pátek

Lunchmeat Festival 2015 Lunchmeat Festival 2015

Již pošesté se v Praze koná mezinárodní festival audiovizuální tvorby Lunchmeat, který spojuje elektronickou hudbu, nová média a vizuální představení. Hlavnímu programu, který proběhne ve Veletržním paláci Národní galerie už v pátek 23. října, předcházely tři warmupy (jeden z nich přivítal britského techno producenta Untolda i v brněnském Kabinetu Múz) a zářijové zahájení s významnou postavou elektroniky Robertem Henkem v Českém muzeu hudby. V těchto dnech probíhá mezinárodní sympozium o nových médiích a v prostorách funkcionalistické budovy na Bubenské 1 výstava Editions of Lights vol. II.

Hlavní festivalový večer bude mít bohatý lineup, slovy pořadatelů nás čekají „světové premiéry audiovizuálních projektů vzešlých ze spolupráce mezi předními vizuálními umělci a hudebníky – v rámci letošního ročníku se představí stěžejní postava současné elektroniky Andy Stott ve spolupráci s experimentálním filmařem Robertem Seidelem, kultovní německé techno duo Extrawelt, známý ostrovní producent Nathan Fake se speciální AV show s domácím vizualistou Aeldrynem, současná britská klubová ikona Vessel doprovázená berlínským umělcem Pedrem Maiou, avantgardní ruský producent CoH v unikátní spolupráci s Peterem Gondou aka GND, neo-grimeový inovátor Logos s novou audiovizuální show s Pavlem Karafiátem z Lunchmeat Studia, elektronická průkopnice Electric Indigo s projekcí Thomase Wagensommerera a zástupce vlivného techno labelu Dystopian Ø [Phase].

Mottem letošního Lunchmeatu je „Pozor!“, snaha zastavit se a poukázat na naléhavost a aktuálnost témat, vymezit se proti většinové „fastfoodové“ klubové elektronice. Specifikem festivalu je spojování umělců, kteří se na jednom pódiu často potkají vůbec poprvé. Podrobnější informace najdete na festivalovém webu a facebook eventu.  

Vstupenky za 390 korun ještě seženete v předprodejní síti Goout.cz, na místě budou o stovku dražší.

Lunchmeat Festival 2015, Praha – Veletržní palác, 23. 10. 15

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.