United Islands chtějí hlavní scénu v Kinského zahradě, vystoupí Ella Eyre nebo Childhood

Ella Eyre Ella Eyre

Dvoudenní pražský festival United Islands oznámil seznam účinkujících a zároveň spustil kampaň na crowdfundingovém portálu hithit.cz za účelem získání finanční podpory, aby se hlavní scéna mohla přemístit do lokality v Kinského zahradě.

Jedenáctý ročník festivalu, kterému se letos vrátil původní název United Islands of Prague, proběhne ve dnech 19. – 21. června. Na osmi open-airových pódiích a v pražských klubech se uskuteční 140 koncertů.

Hlavními hvězdami programu jsou britská zpěvačka Ella Eyre, jejíž hlas zněl v hitu Waiting All Night elektroniků Rudimental a díky tomu dosáhla na první příčku britské singlové hitparády, a argentinsko-uruguayská kapela Bajofondo - osmičlenné seskupení jihoamerických muzikantů mixujících akustické tango a latinskoamerickou hudbu s elektronikou. Milovníky elektronické scény potěší i britský DJ Richie Ruftone. Pro fanoušky indie kapel z ostrovní scény a nových objevů vyhajpovaných britským tiskem tu budou Childhood, což je už druhé jméno, které letos v květnu zazáří také na anglickém Great Escape Festivalu.

Jak dodává programová ředitelka United Islands Barbora Šubrtová: „Některá jména jsme vybírali i na renomovaných zahraničních showcase festivalech jako Eurosonic či Great Escape, které představují naděje z evropské hudební scény. Takto nám do programu přibyla jména např. srbských Repetitor, britských Childhood, nizozemských When We Were Wild a bulharská rapperka Dena.

Ani česká scéna nezůstane stranou, je jí věnována celá jedna stage, Check the Czech, kde se představí například The Finally z Šumperka nebo slovenská Katarzia. Domácí kapely budou dále reprezentovat Nylon Jail, Ille, Never Sol, Kieslowski, Houpací koně, Kittchen, Prodavač, Manon Meurt, Vložte kočku, Ohm Square, post-hudba a mnoho dalších. Kompletní seznam účinkujících najdete na webu festivalu United Islands of Prague.  

Festival se letos obrací i na své fanoušky s žádostí o finanční podporu. Cílová částka, kterou organizátoři festivalu potřebují vybrat je 1,6 milionu korun, což je nejvyšší částka, o kterou se v historii českého crowdfundingu kdokoliv pokusil. United Islands of Prague stále fungují na sponzorech, ale tímto krokem chtějí směřovat k větší nezávislosti a modelu „fanoušci si podporují vlastní festival v centru Prahy“. Cílem sbírky je přemístit hlavní stage do lokality v Kinského zahradě.

Sbírka na portálu hithit.cz startuje právě dnes a potrvá až do 25. května. Podpořit festival United Islands of Prague v Kinského zahradě můžete na tomto odkaze.

Po deseti letech chceme festival posunout někam dál,“ vysvětluje producent festivalu David Gaydečka. „Dlouho jsme přemýšleli, pevně se rozhodli a věříme, že to dobře dopadne. Předem děkujeme všem, kteří se zapojí. Jednou z inspirací pro další rozšíření a zlepšení festivalu pro nás byl projekt Pono Music Neila Younga na Kickstarteru. Nemůžeme se s ní srovnávat ani v řádech, ani ve významu, ale základní princip, pro který se Young rozhodl, je pro nás fascinující. Být nezávislý na jednotlivých investorech, ale získat důvěru širšího okruhu lidí, díky které je možné realizovat projekt v takové kvalitě a rozsahu, o jakém jsme přesvědčení. Chceme přestěhovat hlavní stage ze Střeleckého ostrova do Kinského zahrady, kterou považujeme za nádherné místo, ideální pro tento účel, a věříme, že nám s tím pomůžou i diváci.

Nejnižší výše příspěvku je stanovena na 100Kč, za tuto částku získáte vstupenku na dvoudenní program v Kinského zahradě s headlinery Ellou Eyre a Bajofondo. Připraveny jsou i další odměny za vyšší příspěvky. Program v ostatních lokalitách zůstává zadarmo.

Festival United Islands of Prague uvede ve čtvrtek 19. června tradiční Klubová noc. V pražských klubech vystoupí hudební objevy, ožije také Nákladové nádraží Žižkov, významná funkcionalistická industriální památka. Hlavní část programu, která proběhne ve dnech 20. – 21. června, se odehraje na Hlavní stage a Radio 1 stage v Kinského zahradě, dále na pódiích Excelent Urban na Kampě, Check The Czech na Petříně, World Stage a Jazz Stage na Střeleckém ostrově a na stagích na Žofíně a v Újezdě. Po desáté hodině večerní se hudba přesune do klubů, zapojí se například Roxy, Lávka, Zephyr a další. Připraven bude i bohatý doprovodný program.

Pokud i vy máte v sobě kus umělce, organizátoři vám vzkazují: „Na festivalu může zazářit také každý z návštěvníků, pokud si troufne na vlastní vystoupení v rámci stage Open Mike na Újezdu. Tento rok se koná v rámci United Islands Of Prague již posedmé a opět představí řadu nových tváří, ať již jednotlivců, či souborů. Moderátor a producent projektu Czech Mike se nechal v 80. letech inspirovat dnes již legendárním klubem Folk City v newyorské čtvrti Greenwich Village, kde kdysi začínal třeba Bob Dylan. Zájemci o vystoupení se mohou hlásit na email Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Open Mike bude letos opět nabídnut závěrem každé hodiny (až do 21. hodiny) po několik minut odvážlivcům z publika, kteří mohou zazpívat (kytara a elektický klavír k dispozici), zarecitovat či zarapovat anebo prostě zaimprovizovat. Svoboda není iluze!“

United Islands of Prague, Praha – různá místa, 19. – 21. 6. 14

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.