V strahovském klubu 007 vystoupí indie rockoví Johnny Foreigner

V pražském klubu 007 Strahov se 10. května uskuteční koncert indie-rockového tria Johnny Foreigner. To vzniklo roku 2005; jejich začátky byly žánrově velmi odlišné nynějšímu směru – frontman Alexei Barrow jejich dřívější zaměření označil jako country s ambicemi".

Výraznější úspěch přišel díky upsání se labelu Best Before Records, na kterém kapela vydala roku 2007 EP Arcs Across The City, které slavilo značný úspěch na britské undergroundové scéně a v magazínu Drowned in Sound mu bylo uděleno plných 10 bodů.

Následujícího roku pak kapela debutovala albem Waited Up 'Til It Was Light a o rok později vyšla jejich dosud poslední nahrávka Grace And The Bigger Picture. Kapela bývá často porovnávána s legendárnímí Sonic Youth či britskými Bloc Party.

Předkapelu budou dělat post-hardcoroví Young Legionnaire, kteří se skládají z baskytaristy Bloc Party Gordona Moakese, zpěváka a kytaristy The Automatic Paula Mullena a bubeníka Dean Pearsona z kapely La Roux.

Johnny Foreigner, Praha – 007 Strahov, 10. 5. 11

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.