Védské mantry Andrey Knotkové a Václava Havelky. Golden Spine vydávají debut

Golden Spine Golden Spine

Původně si myslela, že si na svou první cestu do Indie před osmi lety kytaru ani brát nebude. Po čtrnácti dnech už jí ale bylo jasné, že bez ní nevydrží a pořídila si ji na místě. Když ji učitelka v ašrámu předala Gayatri Mantru – mantru zasvěcenou slunci, sedávala s kytarou a hrála ji všude. U vodopádů, na střeše ašrámu nebo na ulicích ve městě, kde se k ní přidávali kolemjdoucí. „Člověk cítil, že se podílí na dobré vibraci,” říká Andrea Knotková (Iamme Candlewick), která stojí s Václavem Havelkou (Please the Trees) za projektem Golden Spine a jeho debutovou deskou zhudebněných převážně védských manter Universal Prayer.

„Mantry nejsou ničí majetek a kdo s nimi souzní, může se přidat,” uvádí Knotková a právě díky této kvalitě vybízející ke společnému zpěvu se z Universal Prayer stalo kolektivní dílo přitahující muzikanty nejrůznějšícg stylů i zaměření. Mezi hosty multižánrového alba figurují třeba multiinstrumentalista Thor Harris, písničkáři Bonnie 'Prince' Billy, Bill Callahan, Lenka Dusilová, Kenseth Thibideau, Chris Koltay, tedy členové kapel Silver Jews, Lambchop, The Black Heart Procession, Swans, Dallas Acid či Wrekmeister Harmonies. „Album Universal Prayer je pohanskou spirituální hudbou. Rozhodně ženského rodu a burácivě silné. Přesně to, co náš svět, na kost prožraný toxickou maskulinitou, potřebuje právě teď,” dodává Thor Harris (Swans).

Universal Prayer vychází u Polí 5 a Stoned To Death 13. května, křest je plánovaný na 4. 6. v pražském Paláci Akropolis. Vzhledem k současné situaci, jestli proběhne, ještě bude potvrzeno.

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.