Videotip: Kafka Band, K. a Frída – láska až za hrob

Kafka Band – Grab / Hrob Kafka Band – Grab / Hrob

Dnes je tomu přesně 90. let, co literární svět přišel o mistra mrazivé, skrytě ironické absurdity, Franze Kafku. Přesně v tento den uveřejňuje Kafka Band videoklip k písni Grab / Hrob.

Video s nebelovskou estetikou, ctící styl Švejdíkova komiksu, v potemnělé, černobílé atmosféře a zajetí havraních per, nabízí příběh ničivého milostného vzplanutí mezi zeměměřičem K. a výčepní Frídou. Nedostupný Zámek v něm ožívá a personifikuje se, kráčející hrob vyvolává aluze na Kafkovu Proměnu, členové Kafka Bandu s hostující zpěvačkou Christine Rahn našlapují v roli pohřební kapely, malované oči probodávají pohledem. A všudypřítomný sníh nakonec pokryje vše.

Sním o tom/být u tebe/napořád/na zemi není místo/pro naši lásku/ani ve vesnici/ani nikde jinde//Představuju si hrob/Hluboký a úzký/Držíme se v náručí/Má tvář na tvé/Tvá na té mé/Už nás nikdo nikdy neuvidí... (překlad německého textu, který předříkává Jaroslav Rudiš)

Pokud stále nevíte, co stálo za zrodem Kafka Bandu a proč právě Kafka je takovým fenoménem, hodným zpracování, začtěte se do našeho obsáhlého rozhovoru. Do hloubky jsme také interpretovali a okomentovali desku Das Schloss / Zámek.

  vychází za podpory
  EEA and Norway grants
  Ministerstvo kultury ČR
  Nadace Český hudební fond
  NADACE ŽIVOT UMĚLCE

  Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.