Videotip: Ostrak Mode proti všem

Videotip: Ostrak Mode proti všem

Josef Ostřanský se pustil do sólového projektu Ostrak Mode a vydal na začátku března desku Copy and Paste. K elektronickému debutu, na který jsme se změřili také v našem Bedekru, nyní vysílá druhý videoklip.

Jedinec proti davu, touha mírně nabourat stereotyp a pozorovat, co se stane. To můžou být leitmotivy nového klipu ke skladbě Fráze. V některých momentech snímek dokonce připomíná estetiku WWW a jejich muže s konvemi. A Ostřanského ikonická bunda s atypickou kapucí to všechno jen korunuje.

Vizuální doprovod režiséra Filipa Remundy a kameramana Jakuba Halouska byl natočen na historickou kameru na kliku z roku 1934 a na starý prošlý 35mm film od Kodaku. 

„Zajímal nás náraz mezi moderní digitální platformou komponování hudby v Abletonu a dnes již historické filmové technologie. Digitálnímu zvuku jsme šli naproti starodávnou analogovou technologií a nepředvídatelné chemické procesy jsme povýšili na spoluautory našeho společného videoklipu,“ říká Filip Remunda.

Jakkoli už je album Copy and Paste už několik týdnů venku, svůj oficiální křest si ještě neodbylo. Příjemné povinnosti bude učiněno za dost 21. května v pražském JazzDocku.

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.