Josef Ostřanský, člen Dunaje, vplouvá pod monikerem Ostrak Mode do vod elektroniky

Josef Ostřanský, člen Dunaje, vplouvá pod monikerem Ostrak Mode do vod elektroniky

Kytarista Josef Ostřanský, člen legendárního Dunaje, Kuzmich Orchestra či nové též reinkarnovaného sebe-tributu Dunajská vlna, se rozhodl vstoupit na terra novu. Pod pseudonymem Ostrak Mode začal koketovat s elektronikou a na březen příštího roku chystá u Polí5 desku Copy and Paste. Velkou inspirací mu byl pobyt na Ukrajině, kde zažil i události kolem Majdanu.

Jako ochutnávku své nové tvůrčí etapy předesílá tři skladby, které si můžeme poslechnout skrze jeho Soundcloud. Připravte se na elektronické pokusnictví, kterým probublává feeling undegroundové kytarové zemitosti a chraplavosti – zajímavou to kombinaci dvou odlišných světů, vyšperkovaných povedenými texty jednak z pera Ostřanského, jednak z pera básníka Karla Davida.

„Myslím, že každá doba byla posedlá kopírováním. Každý, kdo si nemohl pořídit nebo koupit nedosažitelnou věc, si ji prostě vždy mohl nějakým způsobem okopírovat. Dnes je zkratka ‚ctrl-c' a ‚ctrl-v' rozhodně jednou z nejoblíbenějších. Nejde ale o to kopírovat a vkládat, tím jen konzumujeme a kumulujeme většinou nepotřebnou hromadu krámů. Jde o to kopírované informace svým vlastním způsobem adaptovat, pochopit. Nechat se inspirovat. A třeba najít návod na více radosti a tvořivosti. Tak, jako si děti samy hrají a objevují svět,“ vysvětluje v průvodní zprávě Ostřanský.

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.