Copeland (w/Actress) - Advice To Young Girls

Inga Copeland ještě před nedávném táhla za jeden provaz s Deanem Bluntem. Ať už pod monikerem Hype Williams či pod svými „pravými“ jmény, vždy vytvářeli desky par excellence. Před dvěma roky se ale každý vydali svou cestou. O Deanu Bluntovi již bylo napsáno mnoho, o Inge však téměř nic. Což je trestuhodné, neboť její jméno se bude jistě pohybovat v mých letošních topkách.

V Estonsku vyrůstající Inga Copeland vydala letos pod zkráceným pseudonymem Copeland svou sólovou prvotinu Because I'm Worth It; osm skladeb plných klaustrofobní elektroniky. Melodie na ní naleznete jen v náznacích, jedná se spíše o jakési dráždivé, drmolící slepence samplů a kakofonických fragmentů, spletence futuristického bublání a špitání, vysokofrekvenčního klapotu a ševelení a podzemních, zatuchlých beatů. Primární je zde pocit, atmosféra – temnota z netušených zákoutí, nejistota a zrychlený tep i dech, který se ze sluchátek přenáší do těla.

Skladba Advice To Young Girls, kterou Inge nahrála společně s britským elektronikem Actress, je nejpřístupnější a nejméně znepokojující osminou z celého silného a podmanivého debutu.

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.