Hudební program PAFu je kompletní, noci po projekcích budou dlouhé

PAF 2015 PAF 2015 Marcel Skýba

Tradiční olomoucká přehlídka animace a současného umění, která dávno překročila hranice Hané, ba České republiky, přesně za týden odstartuje svůj jedenáctý ročník. Organizátoři nyní doplňují tradičně našlapaný hudební program, který se stane nedílnou součástí čtyřdenního veselí, zaštítěného tentokrát tématem Proč se dívat na zvířata?

Dobrovou zprávou je, že naše spekulace ohledně estonské/britské umělkyně Loliny se potvrdily – za pseudonymem se skutečně schovává spolupracovnice Deana Blunta Inga Copeland, jedna z nejzajímavějších postav současné (nejen) ženské elektroniky. Na PAFu se představí v rámci audiovizuální performance spolu s londýnským producentem Johnem T. Gastem a estonskou vizuální umělkyní Edith Karlson.

K dalším již potvrzeným personám ze stáje labelu PAN – zakladatele Billa Kouligase a producenta M.E.S.H., kdy první se představí v rámci generativní AV performance a druhý v rámci koncertní vizuální eseje – a drahné spoustě dalších (nejen hudebních) jmen si můžeme přičíst i kupu známých firem české klubové scény, které budou jednotlivé dny program uzavírat.

Pozvání PAFu přijali Jakub Adamec, člen I Love 69 Popgejů, který přijede se svým výtečným debutem, hudební alter ego OTK a Unkilled Worker Nesbitts, sychravý severočeský post-hardcore Ravelin 7, experimentální dekonstruktéři Gurun Gurun, elektronický mág Dizzcock a taktéž samotní OTK. Přidejte si k tomu ještě nespočet nočních DJs, velmi příjemné ceny vstupného a možná už víte, kde budete trávit první prodloužený prosincový víkend. Kompletní program najdete zde.

PAF 2016, Olomouc – Konvikt, 1.–4. 12. 16

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.