Vychutnejte si live sessions z Iceland Airwaves v pohodlí domova

Iceland Airwaves 2014 Iceland Airwaves 2014

Toužíte zažít atmosféru letošních Iceland Airwaves, ojedinělé přehlídky islandské hudby za přizvukování několika zahraničních hvězd, ale již na vás nezbyly do posledního kusu rozebrané lístky nebo si nemůžete dovolit jen tak odletět na Island v průběhu listopadu? Rádio KEXP vašemu truchlení částečně uleví.

Genius loci slavného islandského festivalu jsme okusili objektivem před třemi lety. Výsledkem jsou dvě galerie překypující Severem.

Tak jako každý rok se totiž během Iceland Airwaves uskuteční v několika hostelech v Reykjavíku série tzv. off-venue, komorních a bezplatných koncertů hudebníků, kteří figurují ve festivalovém line-upu. A tak jako každý rok u toho bude i rádio KEXP, které z hostelu KEX přinese čtyřdenní live stream – jednak zvukem, jednak nově i obrazem. Stačí jen od 5. listopadu číhat na stránkách živého přenosu a zprostředkovanému nasávání islandských hudebních krás nebude nic bránit.

Seznam hostů, kteří se v rámci vysílání KEXP objeví, je neodolatelný. Za všechny doporučujeme islandsko-faerský elektronický projekt Kiasmos, křehkou indie folkovou hipstřenku Sóley, post-punkové dámské trio Mammút či známé electro-popové tanečky FM Belfast. Jistě si ale vyberete mnohem více. Příjemné pokoukání přejeme.

Netradičním koncertům v islandských hostelech jsme se věnovali i v našem dvojčlánku Live Sessions – hudební dýchánky živě a netradičně.

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.