Vyjde druhý díl nahrávek Beatles živě na BBC

V roce 1994 vyšla první část souboru nahrávek, které Beatles natočili mezi lety 1962 a 1965 pro britskou rádiovou stanici BBC a prodalo se jí během prvních šesti týdnů kolem pěti milionů kusů celosvětově. Letos se chystá další část pojmenovaná On Air – Live At The BBC Volume 2.

Živé album obsahující 37 skladeb z let 1963 a 1964, které nejsou na předchozí kolekci, a nahrávky hovorů jednotlivých členů kapely s rádiovými moderátory půjde do distribuce 11. listopadu spolu s reedicí prvního dílu.  

Na On Air – Live At The BBC Volume 2 se objeví i dvě dosud nevydané skladby, coververze Chucka Berryho I'm Talking About You a beatlesácká verze písně Beautiful Dreamer, jež pochází z 19. století a jejím autorem je Stephen Foster. Za výběrem stojí producenti Kevin Howlett a Mike Heatley. Tracklist zahrnující skladby i mluvené slovo najdete například na webu magazínu Uncut.

Beatles nahráli pro BBC celkem 275 písní, první díl pojmenovaný Live at the BBC připravil producent George Martin.

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.