Warpaint chystají novou desku. Teď je však čas na sólové projekty

Warpaint, Electronic Beats 2015 Warpaint, Electronic Beats 2015 Libor Galia

Čtyřletou proluku mezi prvními dvěma deskami Warpaint nezopakují. Již příští rok totiž navážou novým album na loňskou výtečnou eponymní nahrávku Warpaint. Čekání navíc bude o mnoho příjemnější než v minulosti. Čtveřice psychedelických artrockových divoženek se totiž po hlavě vrhla do sólových projektů.

Zpěvačka a kytaristka Theresa Wayman rozjela ryze ženskou bokovku BOSS, v níž se potkala s Guro Gikling (All We Are) a Sarah Jones (Hot Chip, Yeasayer). Před pár dny zveřejnily svůj první singl I’m Down With That, skotačící skladbu v níž se prolínají hravé syntezátory, kytarové tropicana staccato a Waymanové charakteristický zamlžený hlas.

Basistka Jenny Lee Lindberg se zase shlédla v zahuhlaném, v mírném psychedelickém oparu zastřeném post-punku. Jako jennylee před pár dny vydala debutové album right on! a první singl z něj, skladba Never, působí ze všech warpaintovských vedlejšáků vůbec nejpřesvědčivěji. Vkusné retro a poklona hrdinům pozdně sedmdesátkových klubů.

A co zbylé dvě slečny? Druhá vokalistka a kytaristka Emily Kokal se věnuje remixování či folkovým duetům (slyš níže), bubenice Stella Mzogawa si pak užívá pozice mezi 31 nejlepšími bubeníky současného hudebního světa a na koncertech doprovází své oblíbené kapely a kamarády.

Na závěr ještě jedna perlička okolo Warpaint. V únoru se totiž zásadní měrou zasloužily o to, že se na losangeleské střední škole Johna Marshalla v tomto školním roce vyučuje hra na kytaru. Učitelovi Brettonu Boydovi totiž hrozilo, že své hudební lekce pro odhadem 400 studentů bude muset z nedostatku financí ve školní pokladně zrušit. Naštěstí však na pomoc přispěchaly právě Warpaint a benefičním koncertem vydělaly tolik peněz, že kytarový kurz bez potíží udržely při životě. Podrobnější reportáž o této spontánní akci naleznete na následujícím videu.

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.