YouTube rozdal své první hudební ceny, zabodoval Eminem i Taylor Swift

Eminem, foto Universal Eminemfoto: Universal

Neznámější portál pro sdílení videa včera udělil v New Yorku své první hudební ceny. Slavnostní předávání bylo přenášeno živě přes Youtube.com a jeho součástí byla, jak velí tradice podobných ceremoniálů, vystoupení některých oceněných umělců (zprostředkovaná také živým přenosem z různých částí světa), ale kromě těch se převedli na Youtube Music Awards například i kanadští Arcade Fire nebo Lady Gaga. Inspirací pro pódiovou prezentaci byla samotná videa a režii večera měl na starosti Spike Jonze.

Ceny se udělovaly v šesti kategoriích. Umělcem roku se stal Eminem, fenoménem YouTube zpěvačka Taylor Swift s písní I Knew You Were Trouble, ocenění za video roku získala jihokorejská dívčí skupina Girls' Generation s klipem ke skladbě I Got A Boy. V kategorii Odezva roku zaměřené na coververze, remixy a parodie uspěla Lindsey Stirling se skupinou Pentatonix za coververzi písně Radioactive (původně od Imagine Dragons), největším průlomem se stalo hip hopové duo Macklemore & Ryan Lewis a Inovací roku písnička See Me Standing od amerického rappera DeStorm.

YouTube Awards už se udílely dříve na stejném principu, tedy, že videa nominuje přímo kanál Youtube na základě úspěchů jako je počet zhlédnutí, liků a komentářů, vítěze poté vybírá hlasující veřejnost. Letos poprvé se však předávaly tyto ceny v hudební kategorii.

YouTube Music Awards 2013 – přehled vítězů:

Umělec roku: Eminem

Průlom Roku: Macklemore & Ryan Lewis

Fenomén Youtube: Taylor Swift – I Knew You Were Trouble

Video roku: Girls' Generation – I Got  A Boy

Inovace roku: DeStorm – See Me Standing

Odezva roku: Lindsey Stirling and Pentatonix – Radioactive

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.