Eli Keszler Eli Keszler Brendan Burdzinski

Z New Yorku do Brna. Eli Keszler za hranicemi instrumentace

Hudební, nástrojové a hlavně rytmické dobrodružství chystá brněnský koncertní cyklus HUDBA PRAHA, jenž se odehrává v jediné Praze, do níž můžete zajít i v Brně. Nejvýraznějším jménem podzimní dramaturgie je newyorský umělec, skladatel a experimentální hráč na bicí, který skrze své nahrávky a instalace zkoumá možnosti instrumentace, notace a prostoru. V brněnské Praze již jednou vystupoval s Rashadem Beckerem a 20. listopadu se vrací s novým albem Stadium zaštítěném labelem Shelter Press. Doprovodí ho slovenský avantgardní hudebník a improvizátor Ondrej Zajac, jehož sólový projekt „posouvá možnosti práce s kytarou mimo její tradiční rámec a nechává posluchače bezesně bloudit v limbu mezi hranicemi delíria a insomnie. Loňské album ICU, vydané pod londýnskou značkou ACR narativně mixuje postupy filmové hudby, prvky jižanského folku a neutichajícího kytarového noisu v syrovou a čistou výpověď.“

 HUDBA PRAHA pořádá 16. listopadu ještě klubovou noc ve spolupráci s platformou a labelem Gin&Platonic. Současnou experimentální elektroniku tu zastoupí z Berlína přijíždějící producent N1L, který inspirován temným sci-fi dekonstruuje hudební a zvukové procesy a vytváří neuchopitelné bass mutace. Dalším hostem bude vizuální umělec a producent David Střeleček alias eva01 (člen pražských kolektivů BCAA system, Blazing Bullets a Reaper Death Seal Corporation), jehož zvukový vesmír je plný kyborgů a laboratorních experimentů s beaty.

HUDBA PRAHA: Gin&Platonic with N1L + eva01, Brno – PRAHA/Fórum pro architekturu a média, 16. 11. 18

HUDBA PRAHA: Eli Keszler+Ondrej Zajac, Brno – PRAHA/Fórum pro architekturu a média, 20. 11. 18

Komentáře

vychází za podpory

EEA and Norway grants
Nadace Český hudební fond
Ministerstvo kultury ČR

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.