Z Prahy do světa a zase zpátky do Bratislavy. The Ills vyráží na evropské turné

The Ills, Vídeň The Ills, Vídeň

The Ils se pokusí nezešílet. Jedna z nejžádanějších slovenských skupin vyráží na turné po západní Evropě, během dubna svou pouť tentokrát povedou osmi zeměmi.

Dvanásť koncertov, dvanásť čiernych tričiek, dvanásť čistých slipkov… Dvanásť dní plných smiechu, radosti a hluku,” uvádí s mírnou nadsázkou a úsměvem kytarista Miroslav Luky. Okrem radosti je to však aj veľká dávka rešpektu a zvedavosti, keďže sme tak veľa dní po sebe ešte nikdy nehrali. Takže to bude pre nás aj veľká skúška - nielen po hudobnej stránke,“ dodává už seriózněji Peter Berák za skupinu, která mimo jiné hrála jako první z „československých“ na prestižním Iceland Airwaves.

The Illsane Tour zasáhne z nejlépe dostupných lokací Prahu a Bratislavu, tedy v Klub FAMU začnou (11. 4.), ve Fuze turné zakončí (30. 4.). Mezitím se kapela ukáže na pódiích v Lipsku, Berlíně, Copenhagenu, Boråsu, Koldingu, Amsterdamu, Opwijku, Bredě a Vídni. Německo, Dánsko, Švédsko, Belgie, Nizozemí a Rakousko.

Po dubnovém turné si kapela plánuje dát oddech, ten však využije k tvorbě pátého alba, poté vyrazí na festivaly. Jejich zatím poslední páté album sklízí úspěchy doma (nominace na Radio_Head Awards jak od posluchačů, tak kritiků) i v zahraničí – například Kevin Cole k zařazení do playlistu rádia KEXP prohlásil, že vybrat jednu skladbu bylo obzvlášť těžké, neboť „celé, šílené album Ornamental or Mental téhle party miluje.“

TAG:

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.